Фотограф на 1 вересняСкрізь шум-гам, крізь нього проривається музика. Ви шукаєте поглядом свою дитину, його клас.

У фотографа в цей день теж стрес. Але у нього є завдання, з якою потрібно впоратися максимально ефективно: висвітлити подію першого дня знань, показати клас, дітей, їх емоції. Всі батьки хочуть фотографії своєї дитини за партою, в спілкуванні з майбутніми друзями і подругами однокласниками. Побачити, які їхні діти на перших уроках в школі, чим і як вони зайняті. Це дуже важливо як для батьків, так і для дитини через 30 років.

 

 

Які ж труднощі чекають фотографа в цей день?

ЧАС. Обмежена кількість часу на зйомку. У дітей першокласників в цей день всього кілька занять, і вони швидше ознайомчі, ніж навчальні. Так що у фотографа на 1-е вересня є всього 1 - 2,5 години на зйомку всіх дітей.

ФОТОШУМ.Багато непотрібних об'єктів на передньому і задніх планах. Це перш за все натовп, яскраві предмети (рюкзаки, квіти та ін.), Перетягують увагу з дитини на знімку. Багато-багато осіб. Практично завжди непотрібні особи або їх частини потрапляють в кадр, відволікаючи увагу. Часто загороджують потрібного нам дитину.

СВІТЛО. Зелене люмінісцентне освітлення в класах і фіранки різних кольорів. Рефлекси-відображення від кольорових поверхонь. Головна біда фотографії в класах - це зелене волосся від ламп денного світла.

Фотографування 1 вересня в Києві

Що може зробити фотограф, щоб уникнути основних проблем в цей день?

1. Використання RAW формату під час зйомки.

Багато хто не хоче морочитися з цим форматом, але саме він дозволяє "витягувати" темні і фіолетові знімки до адекватних світлих і кольорових. Цей процес відбувається в конверторі і він дуже схожий на проявлення фотоплівки. Саме цей формат містить дуже багато інформації про кадрі і записується в файл прямо з матриці фотоапарата. JPEG ж, навпаки, вже сконвертовані і стиснутий. І якщо з фотографією щось не так, то можливостей для корекції з JPEG стає на порядок менше.

2. Зменшення кольорового світла в класі:

по можливості вимкнути денне світло в класі. Якщо ж вікна завішені кольоровим тюлем або фіранками - расшторіть, якщо дозволять. В іншому випадку особи дітей на фото будуть такого ж кольору. Обробляти такі зображення буде вкрай складно.

3. Використання імпульсних освітлювачів - спалахів.

Якщо в класі не можна вимкнути світло або расшторіть фіранки, то єдиний вихід - залити клас світлом спалахів. Якщо працювати на коротких витримках, наш світ буде перебивати паразитний і непотрібний нам кольоровий. Спалахи необхідно розташовувати в декількох місцях: висвітлюючи передній план і, що не менш важливо, задній. Інакше діти вийдуть як в темному коридорі.

Фотограф на перший дзвінок у Києві

4. Об'єктив з великою фокусною відстанню

дозволить здалеку, не відволікаючи дітей, знімати їх на лінійці і в класі. Фотографу не доведеться лізти в натовп, порушуючи процес і заважаючи відеооператорам.

5. Відкрита діафрагма

розмиває фон і допомагає відокремити першокласника від фотографічного сміття в кадрі. Навіщо нам чужі вуха, руки та інші частини при зйомці конкретної дитини? Якщо прибрати їх не вдається - а на зйомці 1-го вересня завжди так, - то їх простіше розмити і виділити дитини, якого ми знімаємо. А при зйомці в приміщенні в парі зі спалахами відкрита діафрагма дуже береже спалах і акумулятори від швидкого розряду.

6. Візуальний контакт дитини і фотографа.

Батьки люблять, коли дитина на фотографії дивиться в об'єктив. Тому не варто обмежуватися лише репортажної зйомкою. У дитини в перший день в школі сильний стрес, і фотографу потрібно не посилити його, а розслабити, розсмішити, відвернути дитини. Тоді фотографії вийдуть набагато позитивніше.

фотосессия 1 вересня першокласників

7. Використання коригування виміру експозиції в фотоапараті.

Незважаючи на високоточні технології, часто потрібно коригувати експозицію від -1EV до + 0,7EV. Простіше кажучи, при зйомці темних об'єктів на темному тлі (чорний кіт в темній кімнаті) автоматика буде шукати світлу точку і Пересвіту весь кадр. Якщо зйомка відбувається в похмуру погоду і кадр весь світлий, то навпаки, камера думає, що в кадрі занадто багато білих точок (потрібно додавати експозицію на 0,7 +1,0 EV). Загалом, частіше дивіться на те, що виходить на дисплеї фотоапарата, і приймайте відповідні заходи для корекції зображення в даному сюжеті.

як сфотографувати 1 вересня?

Яка найкраща погода для зйомки?

Однозначно, хмарна. У багатьох випадках навіть дощова погода переважно зенітної сонячної. Чому? Та все просто: сонце змушує дітей жмуритися, створює глибокі тіні під очима, носом і підборіддям; робить зображення занадто контрастним. Рішень проблеми декілька: найпростіша - це заховати першокласників в тінь. Якщо це неможливо, використовувати помічника для підсвічування тіней відбивачем (не уявляю це собі на 1-е вересня :-)) або підсвічувати спалахом тіні, а в окремих випадках перебивати їй сонячне світло. Крім того, сонце може не потрапляти прямо на дітей, а відсвічує, наприклад, від помаранчевої стіни (як в минулому році на 1-е вересня). Тоді особи навіть без фотоапарата виглядають рудими. Тому баланс білого потрібно відразу правити по сірій карті або коригувати вже вручну в конверторі при прояві.

Якщо ви перебуваєте на відстані менше 5-ти метрів від дитини, то знімати потрібно як мінімум тримаючи об'єктив на рівні його очей. Інакше отримаємо фото, як у 98% фотографують в цей день: велика голова дитини і плечі з Маааленький і короткими ніжками. Раз вже ми заговорили про ракурсах на зйомці дітей першого вересня, то по можливості використовуйте їх різноманітніше. Наприклад, першокласник на близькій відстані показує "п'ять" або свій бейдж, ми можемо сфотографувати його на малому фокусній відстані і зверху. Якщо діти біжать або стрибають, то ефектно зняти з нижнього ракурсу - буде посилено відчуття польоту, динаміки. Чи не знімайте постійно з висоти свого зросту.

Фотограф на 1 вересня в Києві

Сподіваюся, що професіонали дізналися щось нове для себе, а батьки прочитали статтю і скористаються рекомендаціями, щоб фотографії з цього пам'ятного дня вийшли ще краще!

Якщо ж це не ваше, наймайте фотографа! варіанти:

1. Осіння зйомка через місяць-півтора після свята знань!
2. Фотосесія "1 вересня", яка проходить у вересні і імітує перший дзвінок, але проходить в сприятливих умовах 2 дні.