хабар в садкуСкільки років минуло після розвалу Союзу, а ми так і не позбулися багатьох "традицій" того часу.
Передача грошових коштів завідувачкою дитячого саду йшло на певних умовах: вона проштовхувала тільки цього фотографа і не давала ходу іншим. Тим самим у фотографа була монополія. А монополія, як відомо, ворог новацій, поліпшення якості і вартості продукту, оскільки відсутня конкуренція. Тому за 2-3 години фотографували усіх дітей (150-220 чоловік!!!) саду в конвеєрному режимі.

Попри те, що пройшло більше 25 років, я досі пам'ятаю як це відбувалося в деталях. Цілком логічно, що після таких фотографів діти, а потім вже і дорослі не люблять коли їх фотографують.

Що означає у наш час цей "відкат" в 20Да те ж саме! Це ваші 70-120 гривен, що пішли в кишеню завідувачки і фотографії, випускні альбоми зроблені "належним чином. Ці гроші підуть не садку, не дітям, а в гаманець тітки.
Нам важливо утямити важливий момент: завідувачка не може насильно "втюхивать" вам свого фотографа, звичайно, якщо ви не підписували договір, в якому прописані ці умови. Також завідувачка не може вимагати заплатити відсотки "за оренду".

Чому завідувачка садком не може вимагати у вас ці гроші?

1. Вона не є власником приміщення, а також вона не уповноважена здавати державну власність в оренду.
2. Має бути легітимний (законний і затверджений в держ. органах) договір про передачу певної площі садка на певний час третій особі.
3. Уявимо, що прийшов сантехнік міняти кран або електрик лагодити вимикач. І вона вимагає з нього відсоток за оренду приміщення... смішно, чи не так? Аналогічно з аніматорами і фотографами.
4. Найважливіше, її тпребование або умова можна кваліфікувати як здирство хабаря. Це кримінал, кримінальне правопорушення. За це дають реальний термін. Мовчки погоджуючись ви стаєте співучасником злочину, віддаєте свої гроші, заохочуєте цю систему і є співучасником злочину.

Якщо ми нічого не робитимемо, мовчки віддавати свої гроші і отримувати огидну якість фотографій або величезними зусиллями проштовхувати вибраного вами фотографа, але все одно платити над ціну, то ми ніколи не позбавимося від цього ярма.

Що треба робити?

368. Отримання хабаря

Отримання посадовцем у будь-якому вигляді хабарі за виконання або невиконання в інтересах дає хабар, або в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої йому влади або службового стану - карається штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на термін від двох до п'яти років з позбавленням права обіймає певний посада або займається певний діяльність на строк до трьох років.

  • Включити диктофон на телефоні, у усіх він є.
  • Поставити питання, чому повинні платити суму, уточнити цю суму;
  • Відповіддю швидше за все буде оренда приміщення. Попросити надати договір про надання цієї послуги письмово;
  • Можна пожартувати, що якщо орендується простір, то фотограф може запросити інших людей (дорослих моделей і тому подібне) під свої завдання.
  • Якщо нав'язує свого фотографа, який вам не подобається : - запитати чому ви повинні платити за те, що вам не подобається?
  • Попросити документ, де вказано, що заведущая сама і тільки сама приймає одноосібне рішення по вибору фотографа, аніматора, музиканта, надувальника мильних бульбашок і інше.

Само собою, таких документів не існує. Якщо це не приватний садок, в якому при прийомі дитини усе це було вказано.
Ставлячи такі питання, завідувачка вмить "здується" - їй не чим вам буде відповісти. А якщо це буде група батьків, які не хочуть, щоб їм нав'язували що б то не було, то ефект буде стовідсотковим.